Sākums Publikācijas Audzējiet ar mīlestību!
Audzējiet ar mīlestību!
Written by Mazdārziņš, 2009 Edīte Seipule   

Esiet sveicināti, visi sēt, stādīt un audzēt gribētāji, visi, kas ir ceļā uz dārznieku sevī, un tie, kas apjautuši brīnumainās augu pasaules pievilcību un veido ar to dialogu! Īsts dārzkopis dārza darbus sāk plānot jau ziemā. Tiek kaldināti plāni, lolotas cerības un meklētas sēklas, lai šos sapņus piepildītu. Tas nebūt nav vienkāršs darbs.

Jau 11 gadus organizējot ķirbju un tomātu izstādes Dabas muzejā kopā ar kluba Tomāts audzētājiem, esam izveidojuši ap 300 nosaukumu ķirbjaugu kolekciju. Daudzie izstādes apmeklētāji varēja mielot acis un vēderu ar šo ķirbju daudzveidību un, protams, iegādāties sēklas. Tā bija saspringta nedēļa, kurā notika intensīva domu un audzēšanas pieredzes apmaiņa un analīze.

Aizgājušais gads ķirbjiem bija smags un neveiksmīgs, jo mainīgie laika apstākļi kavēja iegūt maksimālo ražu. Bet tieši tāpēc katrs izaudzētais apalītis bija īpaši vērtīgs. Daudzie kāpēc? apliecināja cilvēku vēlmi audzēt lielogas un izdarīt visu pareizi, izprast, kas šim augam vajadzīgs.

Visus šos 11 gadus izstādēs esmu dalījusies savā pieredzē un mācījusies no citiem. Bijuši veiksmīgāki un mazāk veiksmīgi gadi, taču esmu turpinājusi ķirbjus audzēt, labojusi pieļautās kļūdas un, protams, pieļāvusi jaunas. Visu laiku turpinājās mana saruna ar visu dzīvo. Nākušas klāt jaunas ķirbju šķirnes, audzējot izvērtēta to piemērotība mūsu laika apstākļiem, garšas īpašības un izskats. Šī aizraušanās kļuvusi par manu dzīvesveidu, veidojusi manus uzskatus par cilvēka un dzīvās dabas tuva kontakta nepieciešamību, par augu palīdzību veselības atgūšanā. Esmu atklājusi augos milzu enerģētisko spēku un spēju apzināti ziedoties savam audzētājam. Sajutusi bezgalīgu mīlestību no sava dārza, no akmeņiem un kokiem, no zemes – domājošas enerģētiskas būtnes. Mums izveidojušās ciešas, sirsnīgas, mīlestības pilnas attiecības. Tik daudz kas noticis šajos gados. Priekšā gaida radikālu pārmaiņu gadi, tāpēc jo aktuālāka kļūst nepieciešamība apzināti veidot ar augiem emocionālas un enerģētiskas attiecības, jo zemes spēks šajā pārveides procesā visiem cilvēkiem būs ļoti vajadzīgs.

Dārzkopji, stādiet un audzējiet ar mīlestību, lūdziet, lai augs no zemes bagātīgajām krātuvēm izvelk jūsu ķermenim nepieciešamās vielas, lai dalās ar jums dzīvības spēkā! Izturieties pret zaļo augu pasauli kā sev līdzīgu, un tā dalīsies ar jums dzīvības spēkā un dāvās enerģētiski daudz spēcīgāku ražu! Runājiet ar savu dārzu, pateicieties par ražu, ieklausieties dārza vajadzībās, un tas jūs atalgos! Šajos gados esmu dzirdējusi tik daudz brīnumainu stāstu par izveseļošanos abpusējas draudzības rezultātā. Mēs esam vienas dzīvības ķēdes dažādi posmi, un ceļš uz atveseļošanos gan cilvēkiem, gan augiem, gan zemei kopumā ir viens – atbildība, uzticība, patstāvība, pateicība un mīlestība vienam pret otru.

Sajūtiet augu mīlestības spēku, ielaidiet sevī prieku un pateicību! Veidojiet ap sevi harmonisku un skaistu, dzīvības spēka pilnu pasauli! Esiet veseli un priecīgi! Tāds ir mans vēlējums visiem dārzkopjiem. 

 

Publikācijas

Lai arī manā kolekcijā ir vairāk nekā 100 dažādu tomātu šķirņu, katru gadu no sarkanajiem tomātiem stādu visvairāk iepatikušās. Lielaugļu tomātus, kas paredzēti sviestmaizēm: ‘Lotringas skaistuli’, ‘Delišes’, ‘Austrālijas tomātkoku’, sarkano un ‘Minajeva gigantu’, ‘Mašeņku’, ‘Galma tomātu’.

Lasīt tālāk...

Sākums Publikācijas Audzējiet ar mīlestību!

Powered by Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, dba. Valid XHTML and CSS.